StatCounter

Terleyen bir at dedi ki:

18 Haziran 2014 Çarşamba

Myhearttremple

Doğru ne yanlış ne hepsi iç içe geçmişken
Sen varken tek güzel olan, bırakıp nasıl gideyim?
Geçtim!
Dönüp sırtımı kalabalıklara
Evim bildim seni, geçmişim ve geleceğim
Oralarda bir yerdeyken sen ve en güzel ihtimalken
Bir şey gelmiyor elimden
(Baba benim kafama sık!)

Ali Lidar

sustun boyluboyunca... sanki bambaşka bir dünyaya adım attın bambaşka bir yalana, bizim olmayan herhangi bir kalbe. marifet mesafeleri unutmak mıdır sana dayanmak mı. öyle ya da böyle sınıfta kaldık ikimiz de. sen dünyaya yenildin ben kalbime. ruhuna mühür basmışlar gibi çekilmiş bir köşeye, tufana saldıklarının geri gelmesini bekliyorsun, olmaz. gitmesine izin verilen titreyişler geri gelir mi sanıyorsun. bak kanırtan ve yaşatan bir titreyiş cümbüşüdür göğsüm. senden bana kalanlarla, senden fazla. bak gözlerinin gülümsemelerinin ve hayretinin şimdiki sahipleri tahmin bile edemezken içimdeki şenliği, biriktirdiğim hınca hınç bir inat varken göğsümde, beni bunca zaman senden koruduğum o tufana salman fazla gelmez mi? 
sana vera dedim münevver dedim sabiha dedim. gökyüzünün buğulandığı her gece vakti sana seslendim durdum sıtma nöbetleriyle beraber. 
"gece, alnıma ıslak mendil bırakan ellerin,ellerin, bilmediğim bir şarkı çalıyor, neden sevgilim."
 düşündüm gözlerine baktıkça temizlenecekti mazimiz. oysa şimdi sen biraz amerikan olmuşsun ben biraz ingiliz. özgürlüğün de biliyor musun canı cehenneme. peki ya yolda kaldıysam ya getirmemişsem yanıma senden başka azık.öyleyse özgür kal ve beni aç bırak. 
her defasında farklı bir yoldan yürüdüm başka şekilde kafa tuttum dünyaya ama bir kere olsun gelip de baksan sana varmayan hiçbir plan bulamazdın avuçlarımda. bekletme beni yokluğun cehennemin dünyaya yansımasıdır. bakıyorum yıldızlara artık yoksun
ve  kelimelerim bir şekilde vuramadıysa seni. yırt at bu mektubu son sözlerim bana borcun olsun

"neden peşinden koşma hissi uyandırır bir tren
içindekine asla yetişemeyecekken"
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder